2026-yilda 11-marta o'tkaziladigan kulinariya Seoul Food & Hotel Culinary Challenge (SFHCC) tanlovi Koreya Oshpazlar Assotsiatsiyasi (KCA) va Informa Markets kompaniyasi hamkorligida o'tkaziladi. Tanlov 2026-yil 9–12-iyun kunlari Koreyadagi KINTEX ko'rgazma markazida, mamlakatning yirik xalqaro mehmonxona, restoran va ovqatlanish sohasi mahsulotlari ko'rgazmasi bo'lgan Seoul Food & Hotel bilan bir vaqtda o'tkaziladi.
2026-yilgi kengaytirilgan SFHCC dasturi 24 ta tanlov toifasi ni o'z ichiga olib, kulinariya mutaxassislari va yosh oshpazlarga o'z ko'nikma va ijodkorligini namoyish etish uchun yanada dinamik va xilma-xil platforma taklif etadi. An'anaviy taomlardan tortib innovatsion va zamonaviy ijodlargacha, har bir toifa kulinariya mahorati va o'ziga xoslikni namoyish etish uchun noyob imkoniyat beradi.
Bu yil «Kelajak oshpazlari» tanlovining joriy etilishi o'rta va yuqori sinf o'quvchilaridan iborat yosh kulinariya iste'dodlarining ijodkorligi va ishtiyoqini ta'kidlab, musobaqaga yangi hayajonli o'lchov qo'shadi. Hech qachon bo'lmaganidek keng ko'lamli tanlovlar tufayli
SFHCC keyingi avlod oshpazlari uchun global maydon sifatida rivojlanishda davom etmoqda.
Ishtiyoq innovatsiya bilan uchrashadigan, har bir taom sadoqat, mahorat va san'atni aks ettiradigan ushbu ilhomlantiruvchi kulinariya sayohatida bizga qo'shiling. Talaba, yosh iste'dod yoki tajribali mutaxassis bo'lishingizdan qat'i nazar, SFH kulinariya tanlovi — bu o'zingizni namoyon qilish va Osiyoning eng nufuzli kulinariya musobaqalaridan biri qismiga aylanish imkoniyatidir.

• Дата: 22 июля 2026
В 2026 году состоится 11-й по счету кулинарный конкурс Seoul Food & Hotel Culinary Challenge (SFHCC) , организованный совместно Корейской ассоциацией шеф-поваров (KCA) и компанией Informa Markets. Конкурс пройдет с 9 по 12 июня 2026 года в выставочном центре KINTEX в Корее, параллельно с Seoul Food & Hotel, крупнейшей в стране международной выставкой товаров для гостиничного, ресторанного и ресторанного бизнеса.
Кулинарный конкурс Seoul Food & Hotel Culinary Challenge 2026
Дата: с 9 июня 2026 г. по 12 июня 2026 г.
Время: 8:30–17:00 по японскому стандартному времени (UTC+09)
Место проведения: Гоян, Республика Корея / Мероприятие на территории города
Расширенная программа SFHCC 2026, включающая 24 конкурсные категории , предлагает еще более динамичную и разнообразную платформу для профессионалов кулинарного дела и начинающих поваров, позволяющую продемонстрировать свои навыки и креативность. От традиционных блюд до инновационных и современных творений, каждая категория предоставляет уникальную возможность продемонстрировать кулинарное мастерство и оригинальность.
В этом году введение конкурса «Восходящие шеф-повара» привносит в соревнование новое захватывающее измерение, подчеркивая креативность и страсть молодых кулинарных талантов из средних и старших школ. Благодаря более широкому спектру конкурсов, чем когда-либо
прежде, SFHCC продолжает развиваться как глобальная площадка для следующего поколения шеф-поваров.
Присоединяйтесь к нам в этом вдохновляющем кулинарном путешествии, где страсть встречается с инновациями, а каждое блюдо отражает преданность делу, мастерство и искусство. Независимо от того, являетесь ли вы студентом, начинающим талантом или опытным профессионалом, кулинарный конкурс SFH — это ваш шанс проявить себя и стать частью одного из самых престижных кулинарных соревнований Азии.