2026-yilda 11-marta o'tkaziladigan kulinariya Seoul Food & Hotel Culinary Challenge (SFHCC) tanlovi Koreya Oshpazlar Assotsiatsiyasi (KCA) va Informa Markets kompaniyasi hamkorligida o'tkaziladi. Tanlov 2026-yil 9–12-iyun kunlari Koreyadagi KINTEX ko'rgazma markazida, mamlakatning yirik xalqaro mehmonxona, restoran va ovqatlanish sohasi mahsulotlari ko'rgazmasi bo'lgan Seoul Food & Hotel bilan bir vaqtda o'tkaziladi.
2026-yilgi kengaytirilgan SFHCC dasturi 24 ta tanlov toifasi ni o'z ichiga olib, kulinariya mutaxassislari va yosh oshpazlarga o'z ko'nikma va ijodkorligini namoyish etish uchun yanada dinamik va xilma-xil platforma taklif etadi. An'anaviy taomlardan tortib innovatsion va zamonaviy ijodlargacha, har bir toifa kulinariya mahorati va o'ziga xoslikni namoyish etish uchun noyob imkoniyat beradi.
Bu yil «Kelajak oshpazlari» tanlovining joriy etilishi o'rta va yuqori sinf o'quvchilaridan iborat yosh kulinariya iste'dodlarining ijodkorligi va ishtiyoqini ta'kidlab, musobaqaga yangi hayajonli o'lchov qo'shadi. Hech qachon bo'lmaganidek keng ko'lamli tanlovlar tufayli
SFHCC keyingi avlod oshpazlari uchun global maydon sifatida rivojlanishda davom etmoqda.
Ishtiyoq innovatsiya bilan uchrashadigan, har bir taom sadoqat, mahorat va san'atni aks ettiradigan ushbu ilhomlantiruvchi kulinariya sayohatida bizga qo'shiling. Talaba, yosh iste'dod yoki tajribali mutaxassis bo'lishingizdan qat'i nazar, SFH kulinariya tanlovi — bu o'zingizni namoyon qilish va Osiyoning eng nufuzli kulinariya musobaqalaridan biri qismiga aylanish imkoniyatidir.

2026 will mark the 11th edition of the culinary Seoul Food & Hotel Culinary Challenge (SFHCC) competition, jointly organized by the Korea Chefs Association (KCA) and Informa Markets. The competition will take place from June 9 to 12, 2026, at the KINTEX exhibition center in Korea, alongside Seoul Food & Hotel, the country's largest international trade show for the hospitality, restaurant, and food service industries.
The expanded 2026 SFHCC program, featuring 24 competition categories , offers an even more dynamic and diverse platform for culinary professionals and aspiring chefs to showcase their skills and creativity. From traditional dishes to innovative and contemporary creations, each category offers a unique opportunity to demonstrate culinary mastery and originality.
This year, the introduction of the «Rising Chefs» competition brings a new exciting dimension to the competition, highlighting the creativity and passion of young culinary talent from middle and high schools. With a wider range of competitions than ever
before, SFHCC continues to grow as a global platform for the next generation of chefs.
Join us on this inspiring culinary journey, where passion meets innovation and every dish reflects dedication, skill, and artistry. Whether you're a student, an emerging talent, or a seasoned professional, the SFH culinary competition is your chance to shine and become part of one of Asia's most prestigious culinary competitions.